przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
56247 odwiedzin
Od 20 czerwca można składać wnioski

Od wtorku 20 czerwca Urząd Miejski w Sochaczewie rozpocznie przyjmowanie od mieszkańców projektów do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Będzie je można składać elektronicznie lub w wersji papierowej.

Wnioskodawcą projektu do SBO 2018 może być każdy mieszkaniec Sochaczewa, który w tym roku skończy 16 lat, a także organizacje pozarządowe. Regulamin oraz formularz zgłaszania projektów będzie dostępny na stronie internetowej www.obywatelski.sochaczew.pl, w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, w budynku pływalni „Orka”, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz jej filiach. Należy pamiętać, że wnioskodawca musi dołączyć do projektu listę poparcia z 25 podpisami mieszkańców Sochaczewa. Wypełnione formularze wnioskodawcy będą mogli składać w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta lub w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy internetowej https://budzet.sochaczew.pl

Przyjmowanie wniosków potrwa do 15 sierpnia. Po tym terminie zbierze się zespół opiniujący, który zweryfikuje propozycje mieszkańców i ustali ostateczną listę projektów do głosowania. Wskazywać swoich faworytów będzie można od 29 września do 20 października. Podobnie jak w poprzednich latach głosowanie przebiegać będzie dwutorowo. Wypełnione ankiety będzie można wrzucać do urn w wybranych punktach na terenie miasta lub w formie elektronicznej na platformie internetowej. Każdy będzie mógł wybrać maksymalnie dwa projekty z listy. Wyniki głosowania ogłoszone zostaną 3 listopada 2017 roku.

Przypomnijmy, do rozdysponowania w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego jest 1.150.000 zł, na projekty małe (do 100 tys. zł) i duże (powyżej 100 tys. zł).

REGULAMIN SBO 2018

FORMULARZ ZGŁASZANIA PROJEKTU

LISTA POPARCIA DLA ZGŁOSZONEGO PROJEKTU

 

A A A
19.06.2017
godz.14:03
 
kontakt