przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
57182 odwiedzin
Rusza nabór wniosków do SBO 2019

Sochaczewianie zdecydują na co ratusz przeznaczy w przyszłym roku 1.200.000 zł. Urząd miejski 15 czerwca rozpocznie przyjmowanie projektów do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Pomysły można zgłaszać elektronicznie lub w wersji papierowej.

Wnioskodawcą projektu do SBO 2019 może być każdy mieszkaniec Sochaczewa, który w 2018 roku kończy 16 lat, a także organizacje pozarządowe działające na terenie miasta. Regulamin oraz formularz zgłaszania projektów dostępny jest na stronie internetowej Sochaczew.pl, w Biurze Obsługi Klienta UM, na pływalni „Orka” oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach.

Należy pamiętać, że wnioskodawca musi dołączyć do projektu 25 kart poparcia z podpisami mieszkańców Sochaczewa. Dotychczas podpisy można było składać na jednej karcie, ale z uwagi na nowe przepisy unijne (RODO), zaostrzające ochronę danych osobowych, jest to już niemożliwe. Teraz każdy głos z poparciem musi być umieszczony na oddzielnej karcie.

Wypełnione formularze należy składać w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta lub w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy internetowej - budzet.sochaczew.pl.

Propozycje można zgłaszać do 15 sierpnia, jest zatem sporo czasu, by wspólnie z przyjaciółmi czy sąsiadami pomyśleć, czego brakuje na naszej ulicy lub osiedlu. Po tym terminie zbierze się zespół opiniujący, który zweryfikuje wnioski mieszkańców i ustali ostateczną listę projektów do głosowania. Wskazywać swoich faworytów będzie można od 1 do 19 października.

Podobnie jak w poprzednich latach głosowanie przebiegać będzie dwutorowo. Wypełnione ankiety będzie można wrzucać do urn w wybranych punktach na terenie miasta lub oddać głos w formie elektronicznej na platformie internetowej. Każdy będzie mógł wybrać maksymalnie dwa projekty z listy. Wyniki głosowania poznamy 7 listopada, a zwycięskie projekty zostaną zrealizowane z przyszłorocznego budżetu.

Dzięki SBO dotychczas udało się pomyślnie przeprowadzić wiele projektów. Szkoła Podstawowa nr 7 tak aktywnie angażowała społeczność Chodakowa, że jej projekty przez trzy lata znajdowały się w czołówce. Dzięki temu udało się m.in. wybudować przy szkole dwa boiska sportowe a parking utwardzić kostką. Boiska zyskały także Szkoła Podstawowa nr 2 oraz „trójka” i „jedynka”. W całym mieście działają siłownie zewnętrzne, na terenie MOSiR przy ulicy Chopina funkcjonuje boisko do plażówki, sochaczewianie za darmo uczą się angielskiego, a od pięciu lat, w każde wakacje, działa kino plenerowe. W tym kinie nikt nie musi kupować biletów. 

To tylko niektóre przykłady z bogatej listy przedsięwzięć zrealizowanych w ramach SBO. Do rozdysponowania w ramach szóstej już edycji miejskiego budżetu obywatelskiego jest 1.200.000 zł, na projekty małe (od 20 tys. zł do 100 tys. zł) i duże (od 100 tys. zł do 870 tys. zł). 

 

Formularz składania projektów.docx

 

Karta poparcia dla zgłoszonego projektu.docx

 

Uchwała XXXIV.378.18 z 27.04.2018 - Dziennik Urzędowy.pdf

 

Eletroniczne składanie wniosków:   https://budzet.sochaczew.pl

A A A
04.06.2018
godz.07:48
 
kontakt