przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
66935 odwiedzin
Wraca Sochaczewski Budżet Obywatelski

Kiedy wiosną zeszłego roku wybuchła pandemia koronawirusa, a rząd wprowadził ogólnokrajowy lockdown, w magistracie zapadła decyzja o przesunięciu środków zabezpieczonych na realizację zwycięskich projektów SBO do sochaczewskiej tarczy antykryzysowej, gdzie posłużyły ratowaniu miejsc pracy. Minął rok i, zgodnie z zapowiedziami, projekty SBO trafiają do realizacji w 2021.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji zwyciężyło aż dziesięć projektów. Rozpoczęła się właśnie realizacja dwóch z nich tj. bezpłatna sterylizacja psów i kotów oraz doposażanie istniejących placów zabaw dla dzieci w sprzęty i zabawki do integracji sensorycznej.

Ratusz zapłaci za sterylizację
Ogólnodostępna sterylizacja psów i kotów ma na celu zapobieganie bezdomności zwierząt przez ograniczenie ich populacji. O sfinansowanie zabiegów weterynaryjnych w ramach tego projektu będą mogli ubiegać się wyłącznie mieszkańcy Sochaczewa, będący właścicielami psów i kotów. Warunkiem będzie jedynie prawidłowe wypełnienie odpowiedniego wniosku, który będzie można złożyć w ratuszu między 22 marca a 30 września tego roku. Na przeprowadzenie zabiegów ratusz zabezpieczył 30.000 zł i będą one wykonywane do wyczerpania tej puli. O zakwalifikowaniu się do projektu zdecyduje kolejność złożonych wniosków.
Urząd będzie systematycznie przekazywał do gabinetu weterynaryjnego listę osób zakwalifikowanych, które, po otrzymaniu pisemnego zawiadomienia, będą mogły umówić się na przeprowadzenie zabiegu swojemu czworonogowi. Zabiegi wykonywane będą w Przychodni Weterynaryjnej VetPlanet s.c. z siedzibą w miejscowości Rozlazłów 31B. Każdy właściciel zwierzęcia będzie mógł zgłosić do programy nie więcej niż jednego podopiecznego.

Wniosek o bezpłatną kastrację lub sterylizację zwierzęcia

Zarządzenie burmistrza w sprawie bezpłatnej kastracji i sterylizacji

Przynajmniej trzy nowe zabawki na każdym placu
Drugim z projektów, który trafił właśnie do realizacji, są dzielnicowe ogrody sensoryczne. Do 22 marca ratusz przyjmuje oferty firm zainteresowanych opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego zadania. Komplet materiałów ma powstać do 31 maja. Doposażenie istniejących placów zabaw o instalacje sensoryczne zaplanowano w ośmiu punktach miasta: w alei 600-lecia oraz przy ulicach Korczaka, Kozubowskiego, Żwirki i Wigury, 1 Maja, Mickiewicza, Fabrycznej i Raczkiewicza. Na każdym z placów zabaw powstaną przynajmniej trzy nowe zabawki sensoryczne, takie jak krzywe zwierciadła, zagadki optyczne, ścianka z kolorowymi szkiełkami, głuchy telefon, szumiące rury, czy peryskop. Na placach zabaw oddalonych od zabudowań mogą stanąć również urządzenia muzyczne. Jak powiedział nam naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej Wiesław Kowala, termin oddania nowych instalacji do użytku będzie wynikał z dokumentacji projektowej i najpewniej nastąpi to w drugiej połowa tego roku.

A A A
19.03.2021
godz.13:35
 
kontakt