przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
66935 odwiedzin
By zapobiec bezdomności psów i kotów

Trwa realizacja jednego z dziesięciu zwycięskich wniosków w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Ruszyła bezpłatna sterylizacja psów i kotów. Wnioski o przeprowadzenie zabiegu wpływają do miasta od poniedziałku 22 marca.

Ogólnodostępna sterylizacja psów i kotów ma na celu zapobieganie bezdomności zwierząt przez ograniczenie ich populacji. O sfinansowanie zabiegów weterynaryjnych w ramach tego projektu mogą ubiegać się wyłącznie mieszkańcy Sochaczewa, będący właścicielami psów i kotów. Warunkiem jest jedynie prawidłowe wypełnienie odpowiedniego wniosku, który można złożyć do 30 września tego roku.

W pierwszym tygodniu funkcjonowania projektu do ratusza wpłynęło blisko 30 wniosków o bezpłatną sterylizację czworonoga. Zdecydowana większość złożona została drogą tradycyjną, na papierze. Wnioski złożone przez internet stanowią ok. 10 proc. Zgodnie z projektem zgłoszonym do SBO przez Krystynę Miedzińską miasto może przeznaczyć na zabiegi 30 tysięcy zł. Kwota taka wystarczy na wykonanie około 120 sterylizacji, w zależności czy wnioski będą dotyczyć kotów, czy psów u których operacja jest droższa.

Zabiegi wykonywane są w Przychodni Weterynaryjnej VetPlanet s.c. z siedzibą w miejscowości Rozlazłów 31B. Każdy właściciel zwierzęcia może zgłosić do programu nie więcej niż jednego podopiecznego. (seb)

Wzór formularza znajduje się tu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/31886?title=Razem-zadbajmy-o-bezdomniaki&sochaczew

A A A
07.04.2021
godz.13:36
 
kontakt