przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
66935 odwiedzin

Lista projektów poddanych pod głosowanie

A A A

LISTA PROJEKTÓW PODDANYCH POD GŁOSOWANIE W SBO 2018

 

1. Remont ulic Ogrodowej i Grunwaldzkiej

Pomysłodawca: Halina Kuzińska i mieszkańcy Chodakowa

Szacowany koszt: 300.000 zł

Opis projektu: Projekt zakłada remont ulic Ogrodowej (199 m) i Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Ogrodowej do Parkowej (90 m). W jego ramach ma zostać położona nowa nakładka asfaltowa na jezdniach i kostka brukowa na chodnikach. Osiedle przy tych ulicach zamieszkuje ponad tysiąc osób w 23 blokach. Jezdnia i chodniki są w fatalnym stanie, nigdy nie były remontowane. Nowa infrastruktura pozwoli na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców osiedla oraz osób przyjeżdżających do kościoła, szkoły, sklepów.

 

2. Plac zabaw i siłownia na Osiedlu Polna

Pomysłodawca: Marek Księżak

Szacowany koszt: 100.000 zł

Opis projektu: Obiekt rekreacyjny ma się znajdować pomiędzy blokami na ulicy Targowej (nr 6A, 8A) oraz al. 600-lecia (bloki nr 70 i 72A). Obecnie obszar ten jest niezagospodarowany. Realizacja proponowanego zadania zakłada wykorzystanie dostępnego miejsca do stworzenia kompleksowo wyposażonej strefy zabaw dla dzieci. Dodatkowo pomysł obejmuje zamontowanie kilku urządzeń do ćwiczeń na zewnątrz, co pozwoli na utworzenie strefy aktywności dla młodzieży i dorosłych.

 

3. Modernizacja kuchni szkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie

Pomysłodawcy: Urszula Karazja, Zofia Owczarek

Szacowany koszt: 350.000 zł

Opis projektu: Instalacje wodno-kanalizacyjne w kuchni szkolnej i przyległych pomieszczeniach są w bardzo złym stanie. Wykonanie prac przyczyni się do zmniejszenia kosztów związanych z likwidacją ciągłych awarii oraz ich następstw (zalanych ścian, mokrych zagrzybionych sufitów, naprawy urządzeń kuchennych). Zakres prac przewiduje m.in. wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, położenie nowej glazury i armatury, ustawienie nowego ciągu technicznego do przygotowywania posiłków i ich wydawania, prace malarskie. Realizacja projektu będzie służyła całej społeczności szkolnej. Szczególnie skorzystają z niej uczniowie miejskiej „trójki” (ok. 310), oraz pracownicy (ok. 50).

 

4. Cykl pikników integracyjnych dla mieszkańców Sochaczewa

Pomysłodawca: Marek Kosieradzki

Szacowany koszt: 50.000 zł

Opis projektu: Przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu podczas przyszłorocznych wakacji pikników na terenie miejskich placów zabaw: ul. Żwirki i Wigury, ul. Kozubowskiego, al. 600-lecia (Trojanów), ul. Fabryczna, ul. Grunwaldzka, ul. Chabrowa, al. 600-lecia (ogródek jordanowski). W każdym z tych miejsc miałyby się odbyć w okresie letnim po dwie, trzy imprezy. Podczas nich organizowane będą gry, zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, dyskoteka na powietrzu, przedstawienia dla dzieci. Podczas spotkań planuje się również edukować uczestników w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

5. Rowerowy tor przeszkód

Pomysłodawca: Bogumił Gajda

Szacowany koszt: 30.000 zł

Opis projektu: Obiekt ma być zlokalizowany przy ul. Wrzosowej w dzielnicy Karwowo. Istniejący tor, wykonany kilkanaście lat temu przez mieszkańców tej części miasta, został już „wyeksploatowany” i stał się niebezpieczny. Projekt zakłada m.in. usypanie nowych wzniesień lub zregenerowanie już istniejących, wykonanie skoczni rowerowych od podstaw z zachowaniem warunków bezpieczeństwa, dodanie nowych elementów np. słupków do wykonywania slalomów, uporządkowanie zieleni.

 

6. Bulwary nad Bzurą

Pomysłodawcy: Daniel Jakubiak, Jacek Jakubiak

Szacowany koszt: 830.000 zł

Opis projektu: Zgłoszony pomysł zakłada budowę ścieżki pieszo-rowerowej stanowiącej bulwar nad Bzurą, wykonany z nawierzchni betonowej odpornej na okresowe zalewanie. Ciąg komunikacyjny ma łączyć ul. Podzamcze z terenem plaży miejskiej. Jego szerokość ma wynosić cztery metry. Wzdłuż bulwaru staną słupy oświetleniowe. Umożliwi to poruszanie się po zmroku, co dziś jest praktycznie niemożliwe. Zejście ulicą Moniuszki na teren plaży miejskiej jest strome i sprawia niektórym mieszkańcom problemy. Powstanie bulwaru rozwiąże tę sytuację i pozwoli bez przeszkód dotrzeć na teren plaży miejskiej osobom niepełnosprawnym, jeżdżącym na wózkach inwalidzkich, oraz rodzicom z małymi dziećmi.

 

7. Wiaty rekreacyjno-piknikowe na bulwarach nad Bzurą

Pomysłodawca: Selena Majcher

Szacowany koszt: 100.000 zł

Opis projektu: Założeniem projektu jest ustawienie pięciu wiat rekreacyjno-piknikowych w sąsiedztwie plaży miejskiej, o wymiarach ok. 2,5 x 2,5 x 2,5 m i konstrukcji stalowej na fundamentach żelbetowych z podłogą drewnianą oraz zadaszeniem z tworzywa sztucznego, które będą demontowane w okresie zimowym. Rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze będą mogły schronić się przed słońcem w upalne dni. Dodatkowo wiaty będą mogły służyć do alternatywnych form wypoczynku i rekreacji połączonej z piknikiem lub grillowaniem.

 

8. Modernizacja przejścia dla pieszych i parkingu przy SCK i Kinie Mazowsze w Chodakowie

Pomysłodawca: Robert Godzina

Szacowany koszt: 170.000 zł

Opis projektu: Celem jest modernizacja części terenu (600 mkw.) położonego na terenie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. Stary zniszczony chodnik, biegnący wzdłuż budynku, ma zostać wymieniony. Planuje się wytyczenie drogi dla pieszych i drogi dla samochodów oraz oświetlenie ciągu komunikacyjnego. Przy wejściu do budynku SCK i Kina Mazowsze ma powstać nowy parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych.

 

9. Park „Kultura” w Boryszewie (za budynkiem SCK w Boryszewie)

Pomysłodawca: Magdalena Franaszek-Niewiadomska

Szacowany koszt: 830.000 zł

Opis projektu: Pomysł zakłada przekształcenie zaniedbanego boiska przy ul. 15 Sierpnia 83 (powierzchnia 3000 m2), należącego do Sochaczewskiego Centrum Kultury, w park. W ramach projektu planowane jest stworzenie alejek, zamontowanie oświetlenia, ławek, koszy na odpady, wybudowanie niewielkiego placu zabaw i innych atrakcji parkowych, na przykład trampolin czy hamaków. Dodatkowo będzie można adaptować istniejącą infrastrukturę w postaci tarasu, jako małego amfiteatru, gdzie odbywałyby się koncerty oraz imprezy okolicznościowe.

 

10. Strefa kibica na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Pomysłodawca: Anna Ulicka

Szacowany koszt: 100.000 zł

Opis projektu: Strefa kibica miałaby zostać stworzona w namiocie na terenie stadionu MOSiR przy ul. Warszawskiej 80, gdzie warunki atmosferyczne nie przeszkodzą we wspólnym kibicowaniu biało-czerwonym podczas Mistrzostw Świata w Rosji. W ramach projektu planowany jest zakup lub wynajem, montaż, demontaż i obsługa techniczna telebimu do oglądania meczów na mundialu. Wykupienie licencji na odtwarzanie publiczne, zakup lub wynajem miejsc siedzących i stolików dla widzów, udostępnienie usługi gastronomicznej, zakup gadżetów na konkursy prowadzone w trakcie meczów.

 

11. Koncert Zespołu „Arka Noego” podczas Dni Sochaczewa

Pomysłodawca: Anna Robak

Szacowany koszt: 20.500 zł (bez nagłośnienia)

Opis projektu: Wnioskodawczyni zaproponowała zaproszenie zespołu muzycznego „Arka Noego”, który miałby wystąpić podczas Dni Sochaczewa 2018. „Arka Noego” to grupa ciesząca się dużą publicznością w Polsce i na świecie, o czym świadczą miliony wyświetleń na portalu Youtube.

 

12. Remont łazienki dla niepełnosprawnych (basen „Orka”)

Pomysłodawca: Anna Ulicka

Szacowany koszt: 60.000 zł

Opis projektu: Chętnych niepełnosprawnych, którzy chcą korzystać z basenu jest coraz więcej. Pływalnia jest użytkowana od przeszło 16 lat, a łazienka dla niepełnosprawnych jest elementem obiektu, który jest eksploatowany w sposób szczególny. Projekt zakłada remont tego pomieszczenia sanitarnego - zakup i montaż prysznica, wymianę wszystkich szafek, luster, uchwytów, kasetonów sufitowych, trzech par drzwi. Malowanie ścian oraz położenie antypoślizgowych płytek podłogowych o wysokiej odporności na ścieranie.

 

13. Doposażenie siłowni zewnętrznych

Pomysłodawca: Stowarzyszenie „Sochaczew-Daj Się Ponieść” - Daniel Janiak

Szacowany koszt: 88.000 zł

Opis projektu: Przedsięwzięcie zakłada doposażenie istniejących siłowni zewnętrznych w wysokiej klasy urządzenia treningowe z regulacją obciążenia nawet do 160 kg. Plusy tego projektu to: profesjonalny trening na powietrzu, całodobowy dostęp bez ograniczeń, profesjonalna siłownia z wirtualnym osobistym trenerem na smartfonie, solidna konstrukcja odporna na akty wandalizmu, innowacyjny, łatwy w obsłudze, urządzenia idealne dla wszystkich bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Działania podjęte podczas realizacji projektu to m.in. zakup i montaż urządzeń.

 

14. Studio nagrań

Pomysłodawca: Stowarzyszenie „Sochaczew-Daj Się Ponieść” - Daniel Janiak

Szacowany koszt: 350.000 zł

Opis projektu: W Sochaczewie istnieje dużo zespołów, wokalistów i wokalistek z różnych gatunków muzycznych, którzy nie mają możliwości zarejestrowania swoich utworów w celu promowania siebie, jak i miasta. Zadania i działania podjęte podczas realizacji projektu to m.in. wyznaczenie pomieszczeń do zaadoptowania na potrzeby studia nagrań, zakup sprzętu i oprogramowania, profesjonalne przygotowanie pomieszczeń w celu osiągnięcia jak najlepszej akustyki.

 

15. Budowa progów zwalniających

Pomysłodawca: Sylwester Zdzieszyński

Szacowany koszt: 50.000 zł

Opis projektu: Tak zwani leżący policjanci mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom osiedla Karwowo i terenów za Bzurą. Projekt zakłada powstanie w sumie 14 progów zwalniających na następujących ulicach: po dwa na ulicach Radiowej, Tęczowej i Próżnej; po jednym na ulicach: Perłowej, Chabrowej, Zagłoby, Bartniczej, Chłodnej, Spokojnej, Wodnej, Rycerskiej, Rybnej. Są to drogi osiedlowe, niemające chodników, po których poruszają się mieszkańcy oraz małe dzieci.

 

16. Multimedialny przewodnik po Sochaczewie na smartfona

Pomysłodawca: Stowarzyszenie „Sochaczew-Daj Się Ponieść” - Daniel Janiak

Szacowany koszt: 35.000 zł

Opis projektu: Warto, aby mieszkańcy sprawdzili, czy znają wszystkie ciekawe miejsca na mapie Sochaczewa. Natomiast turystom aplikacja pozwoli poznać nasze miasto. To przedsięwzięcie stanowi ciekawą formę nowoczesnej promocji miasta. Zadania i działania podjęte podczas realizacji projektu to m.in. zakup multimedialnego przewodnika po Sochaczewie na smartfona, wyznaczenie ciekawych miejsc na terenie naszego miasta, które będą widoczne w aplikacji.

 

17. Angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa

Pomysłodawca: Stowarzyszenie „Sochaczew-Daj Się Ponieść” - Daniel Janiak

Szacowany koszt: 100.000 zł

Opis projektu: Znajomość języka angielskiego jest bardzo potrzebna (znalezienie pracy, podróże, matura, nauka w szkole). Realizacja projektu podwyższy poziom nauki języka angielskiego wśród mieszkańców Sochaczewa. Zadania i działania podjęte podczas realizacji projektu to m.in. wybranie odpowiedniej sali, w której będą się odbywały zajęcia grupowe, zatrudnienie lektorów i korepetytorów oraz zakup dla nich materiałów dydaktycznych, rekrutacja uczestników, realizacja dwóch poziomów (podstawowy i średniozaawansowany).

kontakt