Uczą się angielskiego w ramach SBO
Dzięki głosom oddanym podczas głosowania w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 prawie 270 sochaczewian w wieku od 7 do 80 lat od marca uczestniczy w darmowych zajęciach z języka angielskiego. Projekt, który wystartował 5 marca, potrwa do 15 grudnia.
Projekt „Angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa” realizowany jest na dwóch poziomach: podstawowym i średniozaawansowanym. Początkowo dla kursantów przygotowano 120 miejsc. Duże zainteresowanie sprawiło jednak, że przyjęto wszystkie zgłoszenia - ponad dwa razy tyle, ile pierwotnie zakładano.
Uczestników podzielono na grupy szkoleniowe i każda z nich spotyka się przez 60 godzin (powstało osiemnaście 15-osobowych grup). Poziom nauczania został dostosowany do potrzeb uczestników i zweryfikowany za pomocą testu wstępnego przeprowadzonego na pierwszych zajęciach. Każdy uczestnik otrzymał bezpłatne materiały dydaktyczne.
- Biorę udział w zajęciach dla grupy średniozaawansowanej i jestem bardzo zadowolona. W moim przypadku to doskonały sposób na przypomnienie sobie angielskiej gramatyki i składni. Od czasu studiów w zasadzie nie uczyłam się tego języka i sporadycznie z niego korzystałam, więc upływ lat sprawił, że część wiedzy się „ulotniła” - mówi jedna z kursantek, pani Monika. - Odpowiada mi atmosfera podczas lekcji. Jest luźna i twórcza, korzystamy też z dobrych pomocy naukowych - podręczników z serii Headway. Ważne jest to, że zajęcia to nie krótkie, 45-minutowe sesje, podczas których tak naprawdę niewiele da się zrobić. Trwają około dwóch godzin i jest to czas, w którym naprawdę można rozruszać szare komórki.
Zajęcia prowadzą lektorzy z białostockiego Ośrodka Nauczania Języków Obcych „Języki Świata” oraz Centrum Kształcenia Biznesu z Pabianic. Udział w kursie zakończy się wydaniem certyfikatu o jego ukończeniu.
Projekt do SBO 2018 zgłosiło Stowarzyszenie „Sochaczew - Daj się ponieść” prowadzone przez Daniela Janiaka.
- Pomysł by umożliwić sochaczewianom darmową naukę języka angielskiego wydał mi się dość oczywisty. Tak naprawdę umiejętność komunikowania się po angielsku jest obecnie jedną z podstawowych. Ułatwia ona nie tylko podróże, ale korzystanie z komputera, czytanie sklepowych etykiet czy oglądanie programów oraz filmów - powiedział nam pomysłodawca akcji. - Zwłaszcza w mniejszych miastach nadal spory jest odsetek osób, które nie znają angielskiego, nawet na podstawowym poziomie. Nie każdego stać na prywatny kurs, a więc bezpłatne zajęcia są dla nich ciekawą ofertą. Jak widać moją opinię podzielili mieszkańcy, którzy zagłosowali na ten projekt w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Cieszy mnie zainteresowanie kursem, które oznacza, że sochaczewianie lubią się uczyć i podnosić swoje umiejętności.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!